Poznań

Informacje o Poznaniu

Cięcie wodą i zalety jego stosowania

 

Maszyna do cięcia wodą jest optymalną obrabiarką bez względu na zastosowanie. Dlaczego? Zastosowanie cięcia strumieniem wody, poza jego najwyższą wszechstronnością, zapewnia wiele korzyści, z czego wymieniłam niżej jedynie te główne.

Jak wygląda proces cięcia wodą?

Cięcie strumieniem wody polega na użyciu silnego strumienia wody, wytworzonego w wysokociśnieniowej pompie. Bardzo mała średnica strumienia wody uderzając pod wysokim ciśnieniem w materiał umożliwia jego cięcie.  Strumień ten przedostaje się do przestrzeni roboczej, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne cięcie nawet bardzo grubych materiałów. Stabilna konstrukcja maszyny zapewniająca dużą dokładność cięcia przy wysokich prędkościach. Sprawia to, że z technologii cięcia strumieniem wody korzystają zarówno inżynierowi, jak i artyści, konstruujący w kamieniu.

Cięcie strumieniem wody – korzyści użytkowania:

  • Cięcie wodą Bydgoszcz pozwala na cięcie dowolnych materiałów na zlecenie klienta,
  • jakość cięcia jest wysoka – dalsza obróbka krawędzi nie jest konieczna,
  • koszt obrobienia materiału jest niższy od obróbki w warunkach tradycyjnych,
  • nie występują zmiany ani odkształcenia w metalach, co często zdarza się po obróbce chemicznej czy tradycyjnej – mechanicznej,
  • cięcie jest precyzyjne i w niczym nie ustępuje jakości cięcia laserowego,
  • proces przygotowywania produktu jest krótki,
  • technologia wykorzystywana do obróbki materiału nadaje się do produkcji seryjnej (firmowej) bądź na jednostkowe zamówienie.

Cięcie wodą Bydgoszcz

Maszyny do cięcia wodą są chętnie wykorzystywane w przemyśle i to w różnych jego sektorach. Do branż, w których cięcie strumieniem wody znajduje zastosowanie najczęściej, należy zaliczyć budownictwo, a także wszelkiego rodzaju wytwórstwo, na przykład ciężkich maszyn. Technologia cięcia strumieniem wody, ze względu na swoją wszechstronność i łatwość obsługi, jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii głównych procesów maszynowych na świecie. Cięcie wodą Inowrocław pozwoli uzyskać wiele korzyści i doda nowe możliwości do każdego warsztatu.

,

Comments are currently closed.