Poznań

Informacje o Poznaniu

Iluzjonista – niezwykły zawód pełen tajemniczości

Na co dzień nie chodzi w czarnym cylindrze na głowie, z kieszeni nie wyskakuje biały królik, nie wyfruwają gołębie. Iluzjonista to zwyczajna osoba, która dzięki sztuczkom i magii potrafi przenieść publiczność w inny wymiar rzeczywistości. Iluzjonista to z pozoru całkiem zwyczajny człowiek, ale w momencie, gdy wykonuje swoją pracę, zamienia się w zupełnie kogoś innego. Jak wygląda zawód magika? Jakie predyspozycje trzeba mieć, aby móc pokazywać sztuczki?

Zawód iluzjonisty we współczesnych czasach

Pokazy iluzjiMogłoby się zdawać, że zaklęcia, magia i czary nie istnieją w obecnych czasach, które są pełne technologii, wynalazków, elektroniki i komputeryzacji. Czy tak jest? Otóż w dalszym ciągu dużym powodzeniem cieszą się występy iluzjonisty. Mając doświadczenie w swojej profesji, iluzjonista potrafi przyciągnąć na swoje pokazy magii setki widzów, którzy chcą zaznać w swoim życiu tajemniczości, czegoś, co jest ciężko zrozumieć na logikę.

Zawód iluzjonisty mimo iż kojarzy się z rozrywką, zabawą, śmiechem, nie należy do najłatwiejszych. Niezwykła sztuka iluzji, oszustwa zmysłów i sztuczki przy użyciu magii są zwykle wynikiem długich i ciężkich ćwiczeń, do których potrzeba ogromnej wiedzy, lat praktyki oraz co najważniejsze – odwagi do wyjścia na scenę i zmierzenia się z publicznością, która nie zawsze jest łaskawa i pobłażliwa. Iluzjonista musi mieć również duszę artystę, który rozkocha w sobie widzów. Pokazy iluzji i magii to nie techniczny występ umiejętności, ale prawdziwe show pełne magii.

MagikChcąc zostać iluzjonista, kandydaci już od najmłodszych lat ćwiczą, używając zestawów małego maga, robiąc kursy online, a następnie występując na różnych pokazach, festiwalach. Iluzjonista swojego zawodu może uczyć się w szkole teatralnej lub w specjalnych szkołach podyplomowych. Jednak każdy ceniący swoją pracę magik, sam opracowuje swoje występy i zachowuje dla siebie sekrety magii.

Iluzjonista coraz częściej zapraszany jest na różnego rodzaju eventy firmowe, wesela, imprezy integracyjne. Iluzjonista dla dzieci to świetne rozwiązanie w przedszkolach i szkołach. Iluzja i magia mogą być obecne w naszym życiu, jeśli tylko tego chcemy!

, , , , ,

Comments are currently closed.