Poznań

Informacje o Poznaniu

Jak zaprojektować kuchnię?

Projektowanie kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań. Projekt musi być przemyślany i przede wszystkim funkcjonalny. Kuchnia to miejsce, którego najprawdopodobniej nie będziemy remontować przez najbliższych kilka lat. Materiały do wykończenia powinny być zatem trwałe i odporne na działanie czynników, takich jak: para wodna, tłuszcz, wysokie temperatury. Ważnym elementem w każdej kuchni są meble. Temu tematowi przyjrzymy się bliżej w poniższym artykule. 

Meble kuchenne, które spełnią Twoje oczekiwania

Czas na wybór mebli do kuchni. Każdy z nas ma inne wyobrażenia, wymagania. Podstawową zasadą jest mimo wszystko to, aby meble były pojemne i zgodne z obowiązującym stylem w pomieszczeniu. Obecnie obserwuje się duże zainteresowanie modelami nowoczesnymi. To zazwyczaj białe, błyszczące fronty szafek z blatem w stonowanym kolorze. Odchodzi się od stosowania tradycyjnych uchwytów i klamek, zastępuje się wbudowanymi systemami, które są niewidoczne. Oczywiście decyzja, jaką kuchnie wybierzemy zależy od nas. Na rynku istnieje mnóstwo firm oferujących projektowanie i wykonawstwo mebli. Decydując się na konkretnego producenta mebli, pod uwagę należy wziąć cenę, termin realizacji oraz materiał, z którego powstają elementy wchodzące w skład zabudowy kuchennej.

Meble kuchenne

Jakie powinny być meble w kuchni?

Na powyższe pytanie na pewno ciężko odpowiedzieć w jednoznaczny sposób. Jedni chcą, aby meble były pojemne, inni natomiast, aby zajmowały jak najmniej miejsca. To ważne czynniki, które należy rozpatrzyć, ald najważniejsze jest to, z jakich materiałów meble są wykonane. Dobre, solidne meble powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur, wody, tłuszczu. W kuchnie często zdarzy się coś rozlać, zachlapać, dlatego tak ważna jest jakość wybranych mebli. Kolor to kolejna kwestia warta przemyślenia. Najlepiej zdecydować się na meble w neutralnych kolorach, które będą współgrać z szeroką gamą dodatków w różnych barwach. Kolor czarny zdecydowanie jest odradzany ze względu na dużą widoczność wszelkich zarysowań, nieczystości.

Meble kuchenne mają służyć na lata. Skorzystanie z usług doświadczonego stolarza jest gwarancją wysokiej jakości zamówionych elementów. Meble z salonów meblowych, tak zwanych “sieciówek” odznaczają się dużo słabszymi parametrami.

, , , , ,

Comments are currently closed.