Poznań

Informacje o Poznaniu

Rodzaje klimatyzacji – jakie wyróżniamy?

 

Na montaż klimatyzacji decyduje się coraz więcej osób. Są one instalowane nie tylko w biurowcach, sklepach czy w zakładach pracy, ale również coraz częściej w domach i mieszkaniach. Coraz więcej firm zajmuje się ich montażem. Na rynku co roku pojawiają się coraz nowsze urządzenia. Jakie obecnie rodzaje klimatyzacji wyróżniamy?

 

Rodzaje klimatyzacji – jak się je dzieli?

Klimatyzacja Gniezno podzielona zostać może ze względu na budowę oraz rozwiązania montażowe.

Klimatyzatory montażowe podzielić można na te typu split i multi-split i zaliczamy do nich: klimatyzatory ścienne, ścienno-przysufitowe, przypodłogowe, kasetonowe i kanałowe. To, jaki klimatyzator wybierzemy zależy od naszych preferencji oraz od możliwości budynku/pomieszczenia.

Klimatyzacje ze względu na budowę dzielimy na:

  • klimatyzatory typu monoblock – to urządzeni, które składa się z jednej jednostki. Zbudowany jest z parownika, skraplacza, sprężarki i całego oprzyrządowania. Gorące powietrze odprowadzane jest przewodem, który umieszczony jest w otworze okiennym lub w kanale wentylacyjnym;
  • klimatyzatory split – urządzenie to składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Są to obecnie najpopularniejsze klimatyzatory, jakie możemy dostać na rynku. Charakterystyczna jest tutaj linia chłodnicza (freonowa), która składa się z miedzianych rur w izolacji;
  • klimatyzacja multi-split są takie same jak klimatyzatory split, tylko różnią się tym, że można do nich podłączyć wiele innych jednostek wewnętrznych.

Montaż klimatyzacji Gniezno

Montaż klimatyzacji Gniezno – na co zwracać uwagę?

Decydując się na montaż klimatyzacji warto wybrać miejsce, które będzie miało korzystny wpływ na dystrybucję powietrza. W zależności od budowy pomieszczenia dobiera się odpowiednie urządzenie np. w budynkach wysokich bez podwieszonych sufitów montuje się najczęściej klimatyzatory ścienno-przysufitowe. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która odpowiednio dopasuje najlepszy rodzaj urządzenia.

,

Comments are currently closed.