Poznań

Informacje o Poznaniu

Rowerowo i aktywnie

W obecnych czasach panuje trend na bycie “fit”, czyli posiadać szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Aktywność fizyczna stała się popularna nie tylko wśród młodego pokolenia, ale również w gronie starszych osób. Istnieje mnóstwo sposób na to, aby zmienić swój dotychczasowy tryb życia z biernego na aktywny.

Rowerowa aktywność

Dużym zainteresowaniem cieszą różnego rodzaju zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Może się jednak tak zdarzyć, że nie zawsze pasuje godzina czy dzień zajęć. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o innym rozwiązaniu. Świetną formą aktywności fizycznej, ruchowej jest jazda na rowerze. Pobudza ona sporą część mięśni do pracy, w szczególności dolne partie. Przy okazji organizm się dotlenia, korzysta z uroków przyrody.

Jak rodzaj roweru wybrać?

Jest to pytanie, na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jedno wolą rowery sportowe, którymi będzie można jeździć w szybszym tempie, inni zaś rowery miejskie przeznaczone typowe do przemieszczania się z punku A do B. Istnieje cały wachlarz rodzajów rowerów, z których każdy posiada pewne właściwości:

  • rower górski- stworzony do jazdy w terenie
  • rower szosowy – przeznaczony do jazdy po asfalcie
  • rower trekkingowy – połączenie roweru szosowego z górskim
  • rowery fitness – rowery z prostą kierownicą
  • rower miejski – przeznaczony do jazdy po mieście
  • rower elektryczny – wyposażony w silnik elektryczny oraz akumulator
  • rower Fatbike – posiada grube, masywne opony
  • rower BMX – stworzony do robienia trików

Rowery Batavus i Gazelle

Jednymi z popularnych rowerów są rowery holenderskie. Odznaczają się one wysoką jakością wykonania, estetyką, komfortem jazdy, niezawodnością, małą bezawaryjnością, ponadczasowością. Na szczególną uwagę zasługują dwie renomowane marki: Batavus i Gazelle.

Jazda rowerem na świeżym powietrzu.

Rowery Gazelle to wygoda, unikatowy design i innowacyjność rozwiązań. Regulowany mostek kierownicy, regulowana nóżka i siodło w każdej płaszczyźnie to tylko namiastka elementów, które przyczyniają się do komfortu jazdy. Jednoślady renomowanej marki Batavus to kolejny hit holenderskich producentów. Rowery te posiadają wiele nowatorskich rozwiązań (np. oświetlenie wyposażone w czujnik zmierzchu i ruchu), słyną z estetyki i niezawodności. Podróżowanie nimi to czysta przyjemność.

Kupując rower holenderski, możemy wybierać spośród rowerów nowych oraz używanych. Nie należy sugerować się tym, że rower używany jest gorszy. Jeśli chodzi o rowery z Holandii to zdecydowanie tak nie jest. Rowery te są długowieczne ze względu na rodzaj materiału, z którego są wykonana oraz na zastosowany osprzęt.

Jazda rowerem jako rodzaj aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

, , ,

Comments are currently closed.