Poznań

Informacje o Poznaniu

Trener personalny w Poznaniu – zawód przyszłości

Poznań to miasto bardzo aktywne. Mnóstwo tu wspaniałych inicjatyw w jakich biorą udział młodzi ludzie i nie tylko. To także miasto gdzie można w gronie znajomych przejść się na basen czy na siłownie. Coraz więcej osób chce dbać o zdrowie i korzysta z pomocy trenera personalnego. W takim dużym mieście jak Poznań zawód ten ma wielkie perspektywy.

Kto korzysta z pomocy trenera personalnego?

Ćwiczyć z trenerem personalnym może tak naprawdę każdy. Ważna jest motywacja i dobre chęci – warto też przed rozpoczęciem regularnych treningów sprawdzić swój stan zdrowia. Dobry trener personalny prosi zazwyczaj na pierwszym spotkaniu o opisanie swojego stanu zdrowia. Jeśli coś budzi jego niepokój prosi on o przyniesienie aktualnych wyników badań – każdy trening musi być dopasowany do stanu zdrowia pacjenta. To bardzo ważne.

trener personalny w Poznaniu. Zawód przyszłości.
Kto może zostać trenerem personalnym w Poznaniu?

Dobrze jest jeśli trener personalny ma odpowiednie wykształcenie. Doskonale jeśli skończył wychowanie fizyczne lub fizjoterapię. Klienci coraz bardziej zwracają uwagę na to z kim pracują – chcą mieć pewność, że trener osobisty, któremu zaufali ma odpowiednie kwalifikacje.

Trener personalny musi kochać swoją pracę. Brzmi jak pusty frazes? Być może, ale trener personalny często musi aktywować swoich klientów. Musi być żywym przykładem, że warto żyć zdrowo i dbać o siebie. Każdy klient przez trenera musi być potraktowany indywidualnie. Ćwiczenia muszą być dostosowane do możliwości każdego pacjenta. Inny zestaw ćwiczeń będzie odpowiedni dla osoby, która chce schudnąć, a inny dla osoby, która chodzi na zajęcia, bo chce poczuć się lepiej. Chce wzmocnić swoje ciało.

Trener personalny – człowiek „kipiący” energią

Tak jak napisałem wyżej trener personalny musi być przykładem, że warto żyć zdrowo i dbać o kondycję. Zazwyczaj trenerzy personalni to osoby o bardzo pozytywnej, wesołej osobowości. Wychodząc z treningu duża część klientów nie tylko czuje się lepiej fizycznie – czuje moc i energię. Bardzo często też osoby po treningu mają lepsze, bardziej pozytywne podejście do świata i ludzi – to bardzo cenne.

Warto być trenerem personalnym. Jest to praca, która może dawać mnóstwo satysfakcji. Satysfakcji, że wpływamy pozytywnie na życie drugiego człowieka. Możemy kreować lepsze nawyki życiowe u innych. Motywować do aktywności fizycznej każdego dnia.

, , , , , , , ,

Comments are currently closed.