Poznań

Informacje o Poznaniu

Usługi CNC – zakres świadczących usług

Przemysł rozwija się dynamicznie. Co rusz powstają nowe maszyny i urządzenia, które zastępują lub ułatwiają pracę każdego człowieka. Dzięki temu usługi wykonywane są szybciej i precyzyjniej. Czy znasz firmę, która świadczy usługi CNC. Jakie wykonywane są tam świadczenia i jak myślisz, dlaczego w takich zakładach poszerza się ciągle ofertę? Sprawdź!

Usługi CNC – co wchodzi w zakres usług?

Wiele firm wykonuje świadczenia CNC. Jednak oferty wielu firm różnią się od siebie. Czym jest to spowodowane?
Przede wszystkim różnica tkwi w sprzęcie, jaki posiadają dane firmy. Posiadany sprzęt i doświadczenie pracowników to najważniejsze czynniki, dzięki którym wykonywana jest praca. Co więc najczęściej można znaleźć w usługach takiej firmy?

  • Cięcie laserem Bydgoszcz – jest to jedna z najpopularniejszych i często wykonywanych usług. Cięcie może odbywać się za pomocą kilku maszyn. Najczęściej do cięcia wykorzystuje się laser oraz wodę – WaterJet. Czym różnią się te metody cięcia metali?

cięcie wodą

Cięcie wodą – czynnikiem tnącym jest woda o wysokim ciśnieniu. Ta metoda jest bardzo precyzyjna, ponieważ materiał nie ulega odkształceniom spowodowanymi wysokimi temperaturami. Cięcie wodą powoduje, że nie wymagana jest dalsza obróbka materiału. Największą zaleta obróbki metali tą metodą są równe krawędzie.

Cięcie laserem – cięcie laserem odbywa się za pomocą lasera, który jest czynnikiem tnącym. Proces ten odbywa się w wysokiej temperaturze, dlatego często występują odkształcenia spowodowane temperaturą.

  • Frezowanie CNC – jest to rodzaj obróbki skrawaniem. Proces ten wykonuje się za pomocą urządzenia zwanego frezarką. Frezowaniu poddaje się skomplikowane detale.
  • Toczenie CNC – jest to rodzaj obróbki materiałów, które najczęściej są w kształcie brył obrotowych. Toczeniu poddaje się zewnętrzne oraz wewnętrzne części materiału.
  • Elektrodrążenie – to rodzaj obróbki ubytkowej. Obrabianie odbywa się przy wysokiej temperaturze. Wyróżnia się Elektrodrążenie wgłębne oraz drutowe. Elektrodrążenie wykonuje się na materiałach, które nie nadawały się do obróbki innymi metodami.

pracownik obslugujący tokarkę

To tylko jedne z najpopularniejszych sposobów obróbki metali. Firmy takie zajmują się również sprzedażą różnych produktów. Sprzedawane są przenośniki kubełkowe, przenośniki ślimakowe czy też suszarnie do biomasy.

,

Comments are currently closed.