Poznań

Informacje o Poznaniu

Wszystko o restrukturyzacji przedsiębiorstwa

Na rynku powstaje coraz więcej nowych firm. Konkurencja w wielu branżach jest ogromna. Jest bardzo mało firm na rynku, w których panuje monopol. Wiele firm, z powodu ogromnej konkurencji popada w kłopoty finansowe. Wiele firm, aby poprawić swoją sytuację finansową decyduje się na pomoc doradcy restrukturyzacyjnego. Sprawdź kim jest doradca restrukturyzacyjny, jakie działania podejmuje oraz czy warto skorzystać z jego pomocy. Zapraszamy do lektury tekstu!

Doradca restrukturyzacyjny – kim jest?

Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się doradztwem restrukturyzacyjnym. Doradcą restrukturyzacyjnym jest osoba, która uzyskała odpowiednie licencje od Ministra Sprawiedliwości i świadczy profesjonalne usługi na gruncie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Doradca restrukturyzacyjny posiada wiedzę z zakresu prawa upadłościowego, prawa restrukturyzacyjnego, prawa cywilnego, prawa podatkowego oraz prawa gospodarczego.

para rozmawiajaca z mężczyzna we firmie

Działania podejmowane przez doradcę restrukturyzacyjnego

Doradca restrukturyzacyjny podejmuje wiele działań, które mają zmierzyć do poprawy płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Doradca restrukturyzacyjny zajmuje się:

  • kontrolowaniem działań dłużnika,
  • analizowaniem sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa,
  • informowaniem sądu o bieżącej sytuacji ekonomicznej dłużnika,
  • udzielaniem wsparcia dłużnikowi w zakresie poszukiwania źródeł finansowania działalności przedsiębiorstwa,
  • przygotowaniem dokumentów podczas postępowania w sądzie,
  • reprezentowaniem dłużnika podczas postępowa restrukturyzacyjnym przed sądami na terenie całej Polski,
  • przygotowaniem wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego,
  • sporządzaniem planu restrukturyzacyjnego.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – czy warto skorzystać?

Jeśli i Twoja firma zmaga się z kryzysem w firmie to warto skorzystać z działań restrukturyzacyjnych firmy. Bardzo często takie działania poprawiają płynność finansową firmy, a wszystko dzięki poprawnie opracowanemu i wdrożonemu planowi restrukturyzacyjnemu. Oczywiście są i takie przypadki, które pomimo prób restrukturyzacji przedsiębiorstwa i tak zamykają swoje przedsiębiorstwa.

mężczyzna robiący analizę firmy

A czy Twoja firma zmagała się kiedykolwiek z kryzysem w przedsiębiorstwie? Czy zastawiałeś się wtedy nad działaniami restrukturyzacyjnymi we własnym przedsiębiorstwie?

,

Comments are currently closed.