Poznań

Informacje o Poznaniu

Zabezpieczenia ruchu – dlaczego są tak ważne?

Infrastruktura drogowa na terenie Polski w porównaniu do ubiegłych lat znacznie się rozwinęła. Powstały i nadal powstają autostrady, drogi szybkiego ruchu. Budowa takich dróg ma na celu usprawnienie komunikacji. Poruszając się po drogach, należy robić to według przepisów Kodeksu Drogowego oraz zachowując bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników. 

W trosce o bezpieczeństwo

Prędkość na autostradach, drogach ekspresowych jest duża, zatem ryzyko wypadku jest także większe. W celu poprawy bezpieczeństwa i jakości podczas przemieszczania się z punktu A do punktu B, na drogach montowane są drogowe bariery ochronne. Urządzenia te montowane są na różnego rodzaju drogach, mostach, wiaduktach, zakrętach, poboczach i w innych miejscach. Mają one zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z dróg.

Zabezpieczenia ruchu na autostradzie.

Zastosowanie barier ochronnych

Drogowe bariery pełnią funkcję zabezpieczenia ruchu. Zapobiegają zjechaniu danego pojazdu z trasy, na przeciwległy pas lub kolizji z innym pojazdem. Bariery widoczne są na różnorodnych drogach. Niezbędne są tam, gdzie panuje wzmożony ruch, dość duża prędkość, ryzyko wypadku jest duże.

Położenie zabezpieczeń ruchu

Bariery nie są montowane w przypadkowych miejscach na drodze. Wyróżnia się trzy położenia:

  • skrajne
  • przy krawędzi jezdni
  • dzielące

Drogowe bariery montowane są na autostradach, drogach szybkiego ruchu, wiaduktach, nasypach, ale również w pobliżu budynków i słupów. Mają chronić przed ewentualną niebezpieczną dla życia i zdrowia kolizją. Prawidłowo zamontowane bariery powinny: uniemożliwiać przejechanie pojazdu poza krawędź drogi, w sposób możliwie wyraźny i czytelny określać zewnętrzną krawędź jezdni lub drogi, powodować podczas kolizji drobne uszkodzenia pojazdu, ograniczające się do elementów nadwozia, nie utrudniające w sposób poważny możliwości panowania nad kierunkiem i torem ruchu.

Drogowe bariery ochronne przyczyniają się do zwiększenia bezieczeństwa na drodze.

 

 

 

Wytrzymałe i solidne drogowe bariery ochronne. Precyzja wykonania

Drogowe bariery ochronne odznaczają się wytrzymałością na czynniki atmosferyczne (mróz, opady, temperatura) oraz siłę uderzenia. Wykonane są z materiałów wysokiej jakości, w głównej mierze ze stali. Posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i atesty, spełniają obowiązujące normy. Firmy, które zajmują się produkcją, montażem barier dbają o każdy szczegół podczas procesu produkcyjnego oraz w trakcie montowania. Jest to bardzo ważne, aby zabezpieczenia ruchu były wykonane rzetelnie.

, , , , ,

Comments are currently closed.