Poznań

Informacje o Poznaniu

Sprawdź co warto zwiedzić w Poznaniu!

Poznań – jest to miasto znane każdemu. Leży w województwie wielkopolskim, jego środkowej części. Poznań słynie głównie z koziołków poznańskich, które znajdują się na rynku głównym. Dowiedz się co można zwiedzić wybierając się do Poznania oraz jakie atrakcje czekają tam na turystów.

Poznań – co warto zwiedzić?

Poznań jest miastem, w którym jest wiele miejsc do zwiedzania. Zobacz, jakie są atrakcje dla młodzieży w Poznaniu oraz dla starszych i dzieci.

  • Stare Zoo oraz Nowe Zoo w Poznaniu – w Zoo znajduje się wiele gatunków zwierząt. Jest to jedno z największych Zoo w Polsce. Tuż obok wrocławskiego Zoo jeden z najpopularniejszych.
  • Park Sołacki – mieści się w starym Poznaniu, położony jest w zaciszu, z daleka od głośnych i ruchliwych ulic.
  • Starówka – to najpopularniejsze miejsce w całym Poznaniu. Renesansowy ratusz z trykającymi się koziołkami przyciąga wielu turystów. Kolorowe kamienice oraz położone uliczki, na których znaleźć można wiele restauracji i kawiarni.
  • Palmiarnia – jest to największa palmiarnia w Polsce. Mieści wiele nieznanych i egzotycznych gatunków roślin. Na zewnątrz mieści się park, przy palmiarni działa również małe oceanarium.
  • Malta – jest to miejsce, gdzie znajduje się wiele atrakcji. To tutaj bardzo często odbywają się zawody kajakarskie. Nad jeziorem znajdują się trybuny, plaża, termy maltańskie czy też stok narciarski.
  • Ostrów tumski – jest to magiczne miejsce, które swój urok ukazuje szczególnie wieczorami. Jest to wyspa na którą prowadzi most Tumski. Na moście tym każdy zakochany może przypiąć swoja kłódkę.
  • Stary browar – jest to znana galeria handlowa, która charakteryzuje się unikatowym wyglądem.
  • Zamek Cesarski – jest to najmłodszy zamek w Europie. Został zbudowany przez króla Prusa Wilhelma II. Jest zbudowany w klasycznym stylu, dlatego w środku można spotkać monumentalny wystrój.

stary rynek w poznaniu

Poznań to miasto, gdzie znajduje się wiele atrakcji. Wyżej wymienione to tylko te najpopularniejsze, które zwiedzający często odwiedzają. Jednak miejsc do zwiedzania jest dużo więcej. A czy Ty byłeś w Poznaniu i widziałeś słynne koziołki?

Comments are currently closed.