Poznań

Informacje o Poznaniu

Internet jako ułatwienie codziennych czynności

Coraz więcej osób korzysta z nowych możliwości Internetu. Większość ułatwia sobie i oszczędza czas dzięki temu, że korzysta z Internetu i aplikacji w nim zamieszczonych. Obecnie przez Internet możemy załatwić wiele spraw. Zrobienie zakupów, pobranie wniosków, zabukowanie biletów czy zapisanie się na wizytę do lekarza – wszystkie te czynności powodują, że zaoszczędzamy czas i paliwo na dojazd. Kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej korzystają z internetu, aby zamówić ubrania. Obecnie możemy znaleźć strony wielu butików i sieciówek, w których możemy zakupić nowe ubrania.

Sklep internetowy – wygoda dla każdego!

kobieta robiaca zakupy online  trzymajaca na dloni tablet

Obecnie internetowy butik z odzieżą damską jest czymś, co tak naprawdę ułatwia zakupy osobie kupującej. Szeroka oferta oferowanych produktów to jeden z największych plusów robienia zakupów. Coraz więcej sklepów stara się otwierać strony internetowe, gdzie możliwe jest zrobienie zakupów. Kobiety coraz częściej wybierają tą formę zakupów. Nie chodząc po sklepach i nie czekając w kolejkach do przymierzalni można na spokojnie w domu przejrzeć ofertę i asortyment danego sklepu. Zamawiając przez internet przesyłka przychodzi nam do domu, gdzie możemy na spokojnie przymierzyć daną rzecz. Oczywiście każdy sklep odzieżowy Inowrocław musi przyjąć zwrot towaru lub dokonać jego wymiany na inny.

Prawa klienta – jakie prawa ma kupujący?

reklamacja

To sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową w przypadku stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu. W handlu rzeczami używanymi ten okres można skrócić do jednego roku. Zgłaszając reklamacje należy sprecyzować swoje żądania. Można dokonać żądania nieodpłatnej naprawy towaru lub wymiany na inny towar. Oba zmierzają do jednego celu, czyli doprowadzenie towaru do stanu zgodności z umową. Nieodpłatność naprawy lub wymiany oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, a w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania. Dopiero, gdy skorzystanie z tych uprawnień nie jest możliwe lub zbyt kosztowne, można zażądać obniżenia ceny bądź odstąpienia od umowy.

,

Comments are currently closed.