Poznań

Informacje o Poznaniu

Światowe dania w polskich restauracjach!

Ostatnio można zauważyć, że osoby coraz częściej wybierają się do restauracji, albo do lokali znajdujących się w miastach. Poznawanie nowych smaków oraz próbowanie lokalnych dań powstałych z odtworzonych i zmienionych przepisów powoduje, że coraz więcej osób zasiada przy stolikach różnych restauracji. Co jedzą Polacy i jakie dania są wybierane przez nich najczęściej? Sprawdźmy!

Wiele osób lubi dobrze zjeść. Nowe smaki i nieznane dania to główny powód, dla którego coraz więcej osób wybiera się do restauracji. Pizzeria Grunwald to miejsce, gdzie Polacy wybierają się najczęściej. Smaczna pizza z chrupiącym spodem i różnymi dodatkami powoduje, że ma ona wielu swoich zwolenników. Bardzo dużo osób wybiera również restauracje meksykańskie i japońskie. Co jest nich serwowane?

Kuchnia lokalna – smacznie, jak u mamy!

Bardzo dużo osób wybierając się na obiad zasiada przy stolikach w restauracji, gdzie podawane są domowe obiady. Zazwyczaj w takich restauracjach jest smacznie i przytulnie. Rosół, żurek, kotlety schabowe czy golonka w kapuście to dania, które są najczęściej wybierane w takich restauracjach. Nie wszyscy gotują w domu, dlatego osoby, które są zabiegane i nie mają czasu na gotowanie najczęściej w niedzielę wybierają się właśnie do takich restauracji, gdzie serwowane są obiady domowe.

rosol z makaronem na drenianej desce

Pizza, pasta – kuchnia włoska zawładnęła podniebieniami niejednego z nas!

Restauracji, gdzie serwowane są dania z kuchni włoskiej jest najwięcej. Pizza jest ulubionym daniem niejednego z nas. Kuchnia włoska słynie również z makaronów. Najbardziej lubiany jest makaron ze szpinakiem, albo makaron z kurczakiem i pieczarkami. Najczęściej wybieraną pizzą przez smakoszy jest Margherita i pizza Wilda.

pizza

Sushi – kuchnia japońska nie dla każdego!

Kuchnia japońska również jest coraz bardziej popularna. Jednak nie smakuje ona wszystkim. Kuchnia japońska to przede wszystkim sushi, czyli japońska potrawa złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym i dodatkami. Dodatki te to przeważnie surowe owoce morza, wodorosty, kawałki ryb, warzyw, grzybów. Dania takie przygotowywane są po złożenia zamówienia. Tradycyjne sushi spożywa się palcami lub pałeczkami. Do maczania podaje się sos sojowy. Do sushi najczęściej zamawia się zieloną herbatę.

sushi znane w kuchni japonskiej

Kuchnia meksykańska – coraz bardziej popularna!

Kuchnia meksykańska to kraina fasoli i kukurydzy. W wielu daniach pojawiają się te warzywa. W kuchni meksykańskiej serwuje się również tacos, czyli mała tortilla z masą dodatków. Nachosy to również przekąska, która znana jest w kuchni meksykańskiej.

tortilla z warzywami

, ,

Comments are currently closed.